Дар'я Павленко

Лауреат премій «Душа танцю» (2000, номінація «Висхідна зірка»); «Золота маска» (2001, спеціальна премія музичного журі).

Народилася в Москві.
Закінчила Академію Російського балету ім. А.Я.Ваганової (клас Олени Євтєєвої) в 1996.
З 1996 в трупі Маріїнського театру.

У репертуарі на сцені Маріїнського театру:
«Жизель» (Жизель, Монна, Зюльма) – хореографія Жана Кораллі, Жюля Перро, Маріуса Петіпа;
«Корсар» (тріо одалісок) – постановка Петра Гусєва на основі композиції та хореографії Маріуса Петіпа;
«Баядерка» (Нікія) – хореографія Маріуса Петіпа, реконструкція спектаклю 1900 року;
«Баядерка» (Нікія, Гамзатті, тріо тіней) – хореографія Маріуса Петіпа, редакція Вахтанга Чабукіані;
Grand pas з балету «Пахіта» (варіація) – хореографія Маріуса Петіпа;
«Спляча красуня» (принцеса Аврора, принцеса Флоріна, фея Сирени) – хореографія Маріуса Петіпа, реконструкція спектаклю 1890 року;
«Лебедине озеро» (Одетта-Оділлія, великі лебеді, Pas de trois) – хореографія Маріуса Петіпа та Льва Іванова в редакції Костянтина Сергєєва;
«Раймонда» (Раймонда, Клеманс, Grand pas) – хореографія Маріуса Петіпа в редакції Костянтина Сергєєва;
«Дон Кіхот» (Вулична танцівниця) – хореографія Олександра Горського;
балети Михайла Фокіна «Лебідь», «Шопеніана» (Мазурка, Прелюд, Сьомий вальс), «Шехеразада» (Зобеїда), «Жар-птиця» (Жар-птиця);
«Весна священна» (Обраниця) – хореографія Міллісент Ходсон за мотивами хореографії Вацлава Ніжинського;
«Спартак» (Егіна) – хореографія Леоніда Якобсона;
«Бахчисарайський фонтан» (Марія, Зарема) – хореографія Ростислава Захарова;
«Легенда про любов» (Мехмене Бану) – хореографія Юрія Григоровича;
«Ленінградська симфонія» (Дівчина) – хореографія Ігоря Бєльського;
балети Джорджа Баланчина: «Аполлон» (Терпсихора, Калліопа), «Блудний син» (Сирена), «Серенада», «Симфонія до мажор» (IV. Allegro vivace), «Вальс», «Коштовності» («Смарагди», «Рубіни», «Діаманти»), «Сон у літню ніч» (Титанія, Гермія);
«Етюди» – хореографія Харальда Ландера;
«Манон» (Манон) – хореографія Кеннета Макміллана;
«Юнак і смерть» – хореографія Ролана Петі;
«Лускунчик» (Маша, Королева сніжинок, східний танець) – постановка Михайла Шемякіна, хореографія Кирила Симонова;
балети Олексія Ратманського «Попелюшка» (Попелюшка, Мачуха), «Поема екстазу», «Середній дует»;
балети Вільяма Форсайта: Steptext, «Там, де висять золоті вишні»;
«Весна священна» – хореографія Саші Вальц.

Також у репертуарі:
«Золотий вік» (Софі) – хореографія Ноа Д. Гелбер;
Pas de quatre (Люсіль Гран, Марія Тальйоні) – хореографія Антона Доліна.

Перша виконавиця балетів:
Come in! – хореографія Кирила Симонова;
Reverence – хореографія Девіда Доусона;
«Як старий шарманщик», «Ринг» – хореографія Олексія Мірошниченка;
«Передчуття весни» (Родючість) – хореографія Юрія Смекалова.

У 2003 році дебютувала в Лондонському Королівському балеті в партії Нікії в балеті «Баядерка» (версія Наталії Макарової).

Спеціально до бенефісу Дар'ї Павленко (2005) хореограф Кирило Симонов і художник Нікола Самонов поставили балет «Дафніс і Хлоя».
Виступала в спектаклях Нового національного театру Токіо («Раймонда», Раймонда), Арени ді Верона («Жизель», Жизель, Мірта), Гамбурзького балету Джона Ноймайер («Звуки порожніх сторінок»).